
Ferencváros Önkormányzata átadta az Óbester utcába tervezett, 100 férőhelyes új óvoda nyílt építészeti tervpályázatának díjait. A pályázatra összesen 47 munka érkezett be, amelyek közül a Zsuffa és Kalmár Építész Iroda terve nyerte el az első díjat.
A bírálóbizottság kiemelte, hogy a győztes pályamű átgondolt koncepciójával és példás funkcionalitásával emelkedett ki a mezőnyből. Az épület visszafogott, mégis elegáns megjelenésű, anyaghasználata minőségi, ugyanakkor költséghatékony – ez pedig különösen fontos szempont Ferencváros számára, hiszen az önkormányzat felelősen gazdálkodik a közpénzekkel.
A tervezők külön figyelmet fordítottak a részletekre is: olyan óvodát és udvart álmodtak meg, amely a gyerekek igényeihez és mindennapi életéhez igazodik, barátságos és inspiráló környezetet teremtve számukra.
A második díjat a Hetedik Műterem Kft. kapta, emellett négy különdíjat is kiosztott az önkormányzat: Cseh András építész, a B3 Építész Stúdió Kft., az aá projekt Kft. és a Stúdió BMPZ tervei is elismerésben részesültek.
Ferencváros Önkormányzata számára kiemelt cél, hogy a kerületben olyan korszerű, gyermekbarát intézmények épüljenek, amelyek nemcsak megfelelnek a mai elvárásoknak, hanem hosszú távon is a közösséget szolgálják.
Október második felében már megkezdődött a korábbi tüdőgondozó bontása, amely 60 napig tart majd – kérjük a környéken élők megértését és türelmét.
