Forgalmi rend változás

Forgalmi rend változás
Csarnok tér

2012. július 5. | Csarnok tér, közlekedés, építkezés, parkolás

A Csarnok téren építkezés vette kezdetét: ez az Európai Unió és a Magyar Állam 373 millió forintos támogatásával megvalósuló „Belső-Ferencváros kulturális negyed fejlesztése” projekt egyik fontos eleme.

Május közepén megjelentek az első munkagépek a Csarnok téren, és kezdetét vette a felújítás. Mint minden felújítás, ez is sok kényelmetlenséggel jár, zaj, por, megváltozott közlekedési rend. Egy tér felújításánál a forgalom korlátozása elkerülhetetlen – többek között ezért időzítették a munkákat a nyári időszakra. A tervek szerint 120 nap alatt végeznek, azaz őszig kell együtt élni a forgalomkorlátozással.

A pályázatot a Budapest Főváros IX: Kerület Ferencváros Önkormányzata nyerte meg. A projekt vezetésével a SEM IX: Zrt.-t bízta meg, ez a cég a közelmúltban nevét FEV IX.-re változtatta.
A lakosság tájékoztatására a FEV IX. az alábbiakat közli:

Az építkezés idején (2012. július – október) a Gönczi Pál u. két oldalán nyílik lehetőség parkolásra, ami eddig egy oldalon volt engedélyezve. További parkolásra alkalmas helyet a Csarnok téren található elkerített murvás területen találnak, az önkormányzat biztosítja a kerületi lakosok számára. Ebbe a parkolóba az Imre utca felől kialakított bejáraton juthatnak be.
Tehát a Csarnok téri parkolót az építkezés ideje alatt az Imre utca felől megnyitott, új behajtón keresztül lehet megközelíteni.

A Közraktár út felől érkező és a Lónyay utca felé irányuló járműforgalmat egyrészt a Czuczor utcán másrészt a Mátyás (és Imre) utcán keresztül vezetjük át. A Mátyás utcát a 4-10 szám előtti útszakaszon a várható nagyobb forgalom lebonyolításának elősegítésére a Lónyay utca felé ideiglenesen egyirányúsítjuk. A 2. szám előtt megtartottuk a korábbi kétirányú forgalmat a Parkolóházból kiinduló és Dél felé irányuló járműforgalom biztosítása érdekében. A Mátyás utca Imre utca torkolatában a nagyobb méretű járművek kanyarodása miatt megállási tilalmat rendelünk el; ennek terjedelmét burkolati jelek fogják jelezni.

A Csarnok tér 5. előtt meglévő 10 m hosszú koncentrált rakodóhely az építkezés idejére az Erkel utca 1. szám elé kerül.

A Pipa utca és a Gönczi Pál utca a Csarnok tér lezárása miatt zsákutca lesz a Vámház krt. felől.

A BKV 83 trolibusz járata a kivitelezés idején a korábbi Közraktár út – Pipa utca útvonal helyett a Közraktár úttól a Mátyás utcán és Lónyay utcán keresztül éri el a Kálvin teret. Így a Pipa utcai megállóhely megszűnik, helyette a Mátyás utca 1. előtt egy új 83-as troli-megálló létesül.

Az Északi irányból a Kálvin tér felől érkező autóbuszok és 2,0 m-nél szélesebb járművek jelenleg nem hajthatnak fel a Szabadság hídra. Számukra a terelőút az Üllői út felé vezet; az előjelző táblákat már a Kálvin tér előtti járműosztályozókban fel fogják tüntetni, mindhárom irányból érkezők tájékoztatására.

Az Erkel utca 2 szám előtt is útkorrekciók lesznek.

Kérjük ne vezessenek megszokásból, figyeljék a kihelyezett táblákat, felfestett útburkolati jeleket!

A szabályok szerint a megállási tilalmat jelző táblákat a munkálatok előtt 48 órával kell kihelyezni, az időpont és időtartam feltüntetésével. A gyalogosforgalmat egy-egy 1,5 m széles, lábdeszkával és védőkorláttal ellátott híd-provizóriumon keresztül fogják biztosítani.

Bízunk benne, hogy a közel és távol lakókat a megújult Csarnok tér kárpótolni fogja az építkezés alatt tapasztalható kellemetlenségekért.

Letölthető anyagok:
Parkolási szórólap (PDF)
Forgalomkorlátozás helyszínrajz 1/a (PDF)
Forgalomkorlátozás helyszínrajz 1/b( PDF)
Forgalomkorlátozás helyszínrajz 2. (PDF)
Ilyen lesz a tér – látványterv 1. (JPG)
Ilyen lesz a tér – látványterv 1. (JPG)
Ilyen lesz a tér – látványterv 1. (JPG)
Ilyen lesz a tér – ütemterv (PDF)

szöveg: Makk Attila



















Impresszum  Adatvédelem