Remek focihangulat a Nagyjátszótéren

Közös szabadtéri BL-meccsnézés

2019. augusztus 6. | labdarúgás, mérkőzés, sport, FTC, Dinamo Zagreb, Ferencváros, BL, Nagyjátszótér, ifj. Albert Flórián, Keller József, Bácskai János, 9. tv, NSO

A Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében menetel az FTC labdarúgó csapata, így Ferencváros Önkormányzata már harmadik alkalommal várta óriáskivetítős meccsnézésre a József Attila-lakótelepen a szurkolókat. Az értékes döntetlennel zárult Dinamo Zagreb elleni idegenbeli meccs után ifj. Albert Flórián és Keller József, a Fradi két egykori sztárja, valamint Bácskai János polgármester is a helyszínen osztotta meg benyomásait a mérkőzésről.

Csapatunk az évek óta áhított elszántsággal és magabiztossággal menetel az első számú európai kupa selejtezőjében, immár egyedüli magyar csapatként. A hatalmas nemzetközi rutinnal rendelkező bolgár Ludogorecet nagy meglepetésre kettős győzelemmel, rendkívül taktikus játékkal búcsúztattuk, míg a máltai Valletta ellen egy idegenbeli döntetlen is elég volt a továbbjutáshoz. Ha a harmadik, Dinamo Zagreb elleni összecsapás is sikerrel zárul, a következő párosítás már arról dönt: a Bajnokok Ligája, vagy az Európa Liga csoportkörében kezdi-e meg a Fradi az őszi kupaszereplést. A tegnapi, Zágrábban elért döntetlen és a roppant fontos, idegenben szerzett gól mindenesetre bizakodásra ad okot a jövő keddi, minden bizonnyal telt házas Groupama Aréna-beli visszavágó előtt.

A Nemzeti Sport stábja a tegnap esti mérkőzés előtt egy Ferencváros szurkolót kérdezett meg arról, mit is vár a Dinamo Zagreb ellen a BL-selejtezőben.

„Nagyon szoros párharcra számítok, de hiszek a csapatban, már korábban is megmutattuk, hogy tudunk küzdeni. Szerintem győzni fogunk!” – mondta egy lelkes szurkoló a találkozót megelőzően az NSO tv-nek.

A horvát csapat már a meccs elején megszerezte a vezetést, előnyét pedig meg is tartotta a félidőig.

A szünet ideje alatt tombolasorsolás zajlott, melyen Fradi ajándékokat nyerhettek a szerencsés meccsnézők.

A fordulás után Sigér Dávidnak sikerült egyenlítenie, az FTC pedig hősiesen küzdött, és végül 1–1-es döntetlent harcolt ki idegenben.

„A második játékrész jobb volt, mertünk támadni, zavarba hoztuk őket és sikerült gólt is szereznünk. A Zagreb 1–0 után leült, kényelmessé tette őket az eredmény. Akkor kezdtek el támadni, amikor gólt lőttünk, de ilyenkor már nehéz újra felpörögni és a szerencse sem szokott az ilyen csapat mellé állni, ahogyan most sem” – mondta Keller József.

„Nekem a Dinamo csalódás volt, abszolút verhetőnek tartom ezt a csapatot. Azt gondolom a visszavágón is gólokra kell törekednünk, nem szabad 0–0-ra játszani” – tette hozzá ifj. Albert Flórián.

„Innentől már egyértelműen csak a továbbjutás lehet a reális cél, taktikusan megrúgtuk a gólunkat, és taktikusan védekeztünk. A közönség szokás szerint fantasztikus volt, nem csüggedt, kiszurkolta a jó eredményt.” – összegzett Bácskai János polgármester a 9. tv-nek

A Nemzeti Sport videó-beszámolója a meccsnézésről.

(forrás: nso.hu, 9. tv)